The Kurdish Digital Library (BNK)
Retour au resultats
Imprimer cette page

Yabancı dil nasıl öğrenilir?


Editor : Avesta Date & Place : 2001, İstanbul
Preface : Pages : 110
Traduction : Zafer Avşar ISBN : 975-7112-88-7
Language : TurkishFormat : 125x195 mm
FIKP's Code : Liv. Tr.Theme : Linguistics

Presentation Table of Contents Introduction Identity PDF
Yabancı dil nasıl öğrenilir?


Yabancı dil nasıl öğrenilir?

Graham E. Fuller


Bu kitabı "bir safari'ye nasıl gidilir" kitabı gibi düşünün. Ama yine de ben sizi safariye filan götürmeyeceğim. Gerçek rehberiniz sınıfta sizi bekliyor. Ama size bir safariye gitmenin nasıl birşey olduğunu, mümkün olan en iyi biçimde ona nasıl hazırlanabileceğinizi söyleyebilirim.

Şimdi önemli bir deneyime girişmek üzeresiniz. Yeni bir halkın aklına ve kültürüne giden bir safari. Hem de daha önce hiç yapmadığınız bir biçimde.

Bon voyage!
Gote reise!
Shchastlirogo poti!
Yi lu ping an!
Rihla Sa'ida!
Yolunuz açık olsun!
Diğer bir deyişle Have a good trip!


Graham E Fuller - Tanınmış bir dil uzmanı olan Fuller, Fransızca, Almanca, Japonca, Türkçe, Çince, Arapça, Yunanca ve hatta Esperanto'nun da içinde olduğu onaltı yabancı dil bilmektedir. Hem bir öğretmen hem de bir öğrenci olarak bir dili çalışmaya yeni başlayacak olanların karşılaşacakları problemlerin çok iyi farkındadır. Yabancılar Servisi'ndeki görevi yüzünden Graham ve ailesi Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu'da toplam onyedi yıl geçirdi. Bu yüzden yabancı dillerin günlük yaşam içindeki kullanılma biçimlerini de gözlemleme fırsatını buldu. Fuller halen, Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen yabancı ülkeler uzmanlanndan biri olarak zamanını Washington ile Califomia arasında bölmüş durumda çalışmaktadır. Boş zamanlannda da yemek pişirme, mobilya yapma dışında dil öğrenmektedir.Foundation-Kurdish Institute of Paris © 2019
LIBRARY
Practical Information
Legal Informations
PROJECT
History & notes
Partenaires
LIST
Themas
Authors
Editors
Languages
Journals