La bibliothèque numérique kurde (BNK)
Retour au resultats
Imprimer cette page

Yazılı kaynaklarda Çermik


Éditeur : Kent Ișıkları Date & Lieu : 2012, İstanbul
Préface : Kamil Sümbül Pages : 228
Traduction : ISBN : 978-605-5402-61-7
Langue : TurcFormat : 160x240 mm
Code FIKP : Liv. Tr.Thème : Général

Présentation Table des Matières Introduction Identité PDF
Yazılı kaynaklarda Çermik


Yazılı kaynaklarda Çermik

Müslüm Üzülmez

Kent Ișıkları


Yarı bir Çermikli olarak, elime geçen bilgi ve belgeleri bir arada yayınlamanın yararlı olacağını düşünerek bu kitabı yayınlamaya karar verdim. Çünkü; Çermlk'in yaşamımda önemli, anılarımda anlamlı bir yeri var.

Birincisi; Annemin Çermikli olması nedeniyle sık sık Çermik'e dedemlere giderdim. En büyük torun olmam, erkek çocuğu olmam, Ergani'den misafir olarak gittiğim için el üstünde tutulurdum. Tüm akrabalarım tarafından sevilirdim. Sevilmem, el üstünde tutulmam ve farklı bir yerde olmam bende Çermik ve Çermiklilerle karşı güzel duyguların oluşmasına neden ...Müslüm Üzülmez
, 1950'de Ergani'de (Diyarbakır'da) doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ergani'de, yüksek öğrenimini Ankara'da 1977'de kimya mühendisi olarak tamamladı. Çeşitli kamu ve özel sektöre bağlı işyerlerinde mühendis olarak çalıştı. Eylül 2010 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü'nden emekli oldu.

Mühendislik, Mimarlıkta ve planlamada Ölçü, Metal Dünyası, Kimya Mühendisliği, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nin Yayını Bülten, Bilim ve Gelecek, Berfin Bahar, Arkeoloji ve Sanat, Yeni Çaba dergilerinde; Politika, Atılım, İstanbul Ticaret, Evrensel, Milat, Yeni Yurt, Özgür Haber, Ergani Haber, Ergani Söz, Ergani Postası, Çermik ve Dicle gazetelerinde bilim, kültür, sanat, sosyal, siyasal, çevre ve tarih konulannda çeşitli yazılan yayınlandı. Şimdiye kadar on beş kitabı basıldı.

Şu anda kitap çalışmalannın yanında çeşitli gazete, dergi ve sitelerde yazılar yazmaktadır. Ayrıca kendi şahsi Web sitesi http://www.uzulmez.info da yazı ve araştırmalarının yanında değişik gazete, dergi ve web sitelerinde yayınlanan yazılarını okuyucularıyla paylaşmaktadır.

 Fondation-Institut kurde de Paris © 2022
BIBLIOTHEQUE
Informations pratiques
Informations légales
PROJET
Historique
Partenaires
LISTE
Thèmes
Auteurs
Éditeurs
Langues
Revues