Pirtûkxaneya dîjîtal a kurdî (BNK)
Retour au resultats
Imprimer cette page

Abdullah Ocalan, Amara'dan Imralı'ya


Nivîskar : Müslüm Yücel
Weşan : Alfa Tarîx & Cîh : 2014, İstanbul
Pêşgotin : Rûpel : 584
Wergêr : ISBN : 978-605-106-956-2 1-2
Ziman : TirkîEbad : 135x195 mm
Hejmara FIKP : Liv. Tur. Yuc. Abd. N°2088Mijar : Siyaset

Danasîn Naverok Pêşgotin Nasname PDF
Abdullah Ocalan, Amara'dan Imralı'ya


Abdullah Ocalan, Amara'dan Imralı'ya

Müslüm Yücel

Alfa


Bu kitap varolanı bilme merakı için yazıldı.
Abdullah Ocalan kimine göre lider kimine göre teröristbaşı. Ona inananlar için lider, partililer için başkan, sevmeyenler için can alan, vatan haini, dostları için arkadaş, kardeşleri için ağabey, annesi ve babası içinse oğul.
Herkesin kendi bakış açısından gerçekliklerinin sağlaması Abdullah Ocalan. Tarihe ismini yazdırmış iyi ya da kötü tüm insanların yazgısını taşıyor o da.

Bu kitap onun satır aralarını takip edebilmek için yazıldı. Yaptıklarının dipnotlarını görebilmek, onun yaşayışını anlamak, fikirlerinin kaynağına inebilmek için okurlara sunuluyor.
Dindar ve dürüst babası, ayakları yere sağlam basan dirayetli annesi, kardeşleri, ailesi, dostları, Abdullah Ocalan'ın yaşamdaki süreçleri, beş vakit namaz kılan bir gençten sosyalist bir devrimciye evrilişi, Denizlerin Mahirlerin yolunda giderken yaşadıkları, yeni bir örgüt kurma sancıları, zaafları, merakları, prensipleri ve varolma serüveni onu seven ya da sevmeyenler değil merak edenler için kaleme alındı.

Araştırmacı, şair, yazar Müslüm Yücel, hakkında yazılmış tüm kaynakları tarayarak, Öcalan'ın eserlerini okuyarak, etrafındaki insanlarla ya bizzat görüşüp ya da bilgi alışverişi sağlayarak, olabildiğince objektif ve yorumsuz, varolanı ortaya koymak için kaleme aldı bu kitabı.
Karar artık sizde, onu tanımak istiyor musunuz yoksa sevme ve sevmeme noktasında sabit misiniz...Müslüm Yücel, 1969’da UrtYda doğdu. İstanbul’da yaşıyor. Bugüne kadar yayımlanmış kitapları şunlardır: Kalbimizin Kuyusunda Kardeştir Yaralarımız (şiir, 1994), İpek Yolu (şiir, 1996), Tekzip/Kiirt Basın Târihi (İnceleme, 1998), Sin Mabedi ve Sabiilik (Yazı dizisi, 2000), Ahuzin (şiir, 2001), Su Masalı (Masal, 2001), Ölü Evi (şiir, 2004), Kına ve Ayna (İnceleme, 2004), Edebiyatta Ölüm ır İntihar (İnceleme, 2004), Evlilik İttifakı/Berdcl ( 2006), Türk Sinemasında Kürtler (İnceleme (2006), Osmanlı Türk Romanında Kürt imgesi (İnceleme, 2010).

 Weqfa-Enstîtuya kurdî ya Parîsê © 2022
PIRTÛKXANE
Agahiyên bikêr
Agahiyên Hiqûqî
PROJE
Dîrok & agahî
Hevpar
LÎSTE
Mijar
Nivîskar
Weşan
Ziman
Kovar