La bibliothèque numérique kurde (BNK)
Retour au resultats
Imprimer cette page

Kod Adı: Susurluk, “Derin ” ilişkiler


Éditeur : Boyut Date & Lieu : 1998, İstanbul
Préface : Fikri Sağlar Pages : 400
Traduction : ISBN : 975-521-164 0
Langue : TurcFormat : 140x210 mm
Code FIKP : Liv. Tur. Sag. Kod. N° 4848Thème : Politique

Présentation Table des Matières Introduction Identité PDF
Kod Adı: Susurluk, “Derin ” ilişkiler


Susurluk, “Derin ” ilişkiler

Fikri Sağlar
Emin Özgönül

Boyut

İçel Milletvekili Fikri Sağlar kendiline ulaştırılan kaseti bir basın toplantısıyla açıkladıktan sonra Özelleştirme İdaresi Türkbank’ın satışını durdurdu. Milliyet Gazetesinin satışından vazgeçildi. Yeni Yüzyıl Gazetesi çalışanlarına devredildi. Batıkekspres Mevduat Sigorta Fonu’na geçti. Önceki özelleştirmeler mercek altına alındı. Bazı banka sahipleri ve yöneticileri Emniyette sorgulandı. Yurt dışına kaçışlar hızlandı. Siyaset hareketlendi. Açıklanan kasette, son günlerde 16 milyar dolarlık alım yapan Korkmaz Yiğit’in Türk mafyasının önemli ismi Alaattin Çakıcı ile telefon görüşmesi yer alıyordu. “Derin ” ilişkiler yeniden gündeme gelmişti. Demokrasilerde bireyin kendi dışında oluşan bütün bilgileri edinme hakkı vardır. Bu hak “devlet sırrı” kavramı altında gizlenmeye çalışılırsa karanlık bir yönetim oluşur. Bu kitap Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bilgi edinme haklarını -aralamak- amacıyla yayınlanıyor.


Fikri Sağlar, 1953 yılında Mersin'de doğdu Galasaray Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 1983 yılında Halkçı Parti'den İçel Milletvekili seçildi. TBMM Başkanlık Divanı üyeliği; TBMM Kültür Sanat Yayın Kurulu'nda görev yaptı. SHP ve CHP de genel başkan yardımcılığı, genel sekreter ve genel sekreter yardımcılığı yapan Sağlar 49, 50 ve 52. Hükümetlerde Kültür Bakanlığı ile Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerini üstlendi. Halen CHP İçel Milletvekili.
Emin Özgönül, 1959 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Yenişehir Koleji'nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi'nde öğrenim gördü. 1980 yılında Hürriyet Gazetesi'nde gazeteciliğe başladı. Mesleğin çeşitli dallarında çalıştı. Halen Sabah Gazetesinde Parlamento Büro Şefi olarak görev yapıyor. İstanbul ve Ankara Gazeteciler Cemiyet'lerinden aldığı ödülleri bulunuyor.Fondation-Institut kurde de Paris © 2024
BIBLIOTHEQUE
Informations pratiques
Informations légales
PROJET
Historique
Partenaires
LISTE
Thèmes
Auteurs
Éditeurs
Langues
Revues