La bibliothèque numérique kurde (BNK)
Retour au resultats
Imprimer cette page

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi


Éditeur : IHD Date & Lieu : 2005, İstanbul
Préface : Eren Keskin Pages : 218
Traduction : ISBN : 975-7090-12-3
Langue : TurcFormat : 165x240 mm
Code FIKP : Liv. Tur. Cin. Avr. N° 3512Thème : Général

Présentation Table des Matières Introduction Identité PDF
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi


Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi

Özgür Heval Çınar

IHD

Demokrasinin çatısını oluşturan insan hakları, devletin gücünü ve ulusal egemenliğinin sınırını da oluşturmaktadır. Devletler, uluslararası sözleşmeleri yaparken “İnsan haklarının tanınması, korunması ve geliştirilmesi boyutlarını esas almaktadırlar.
İnsan haklarının korunması; ulusal egemenlik, iç işlerine karışmama anlayışının aşılması, uluslararası ekonomik işbirliğinin gelişmesi ve insan haklarına duyarlı bir kamuoyunun oluşması ile zorunlu bir hale gelmiştir. O nedenle, insan haklarının korunması, bölgesel ve uluslararası düzeydeki koruma mekanizmaları, teknikleri, araçları ve yöntemleri ile birlikte ele alınmaktadır. Dünyada, bölgesel ve uluslararası düzeyde birçok sözleşme ve oluşturulan çeşitli organlar eliyle insan haklarını koruma yöntemleri geliştirilmiştir.
...


Özgür Heval Çınar, 1978 yılında İstanbul’da doğdu, aslen Erzincan’lıdır. Lise öğrenimini İstanbul Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden, 2004’te ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldu. 2000 - 2002 yılları arasında serbest avukatlık yapmış ve İnsan Hakları Demeği İstanbul Şubesi’nde de gönüllü olarak çalışmıştır. Ayrıca, aynı yıllar içerisinde Munzur Vadisi’nde yapılması planlanan barajlara karşı faaliyet gösteren Munzur Çevreci Gençlik Girişimi’nin de sözcülüğünü yapmıştır. Şuanda ise eğitim amacıyla İngiltere’de bulunmaktadır.Fondation-Institut kurde de Paris © 2020
BIBLIOTHEQUE
Informations pratiques
Informations légales
PROJET
Historique
Partenaires
LISTE
Thèmes
Auteurs
Éditeurs
Langues
Revues